Site icon Cenap Başman Axoy RA Bilgelik Öğretisi

Düşüncede düşüncesizlik

Düşüncede düşüncesizlik

Düşüncede düşüncesizliği yaşayamayan, bilinç boyutuna dalamaz. An dahi denilmesi mahzurlu olan bu anda bilinç boyutunun verileri akışa geçirilir. Bilinç boyutu özün varlığıyla, düşünce boyutu öz cevherden yapıtlanan biyokompütürün varlığıyla ifade edilir.

Düşünce; özcevherden yapıtlanan biyokompütürde özbilgi yansımasına dayanan bir aksiyondur. Burada endirekt hareket mevcuttur.

Bilinç boyutu veri akışı ise, özbilginin kendisidir ve burada direkt hareket mevcuttur.

Tanrısallık varlığın özünde direkt hareket eden özbilgi, özcevher ve özgüçle varlığını saklı tutar.

İnsan olan insan düşüncede düşüncesizliği yaşayarak bilinç boyutuna dalar ve an dahi denilmesi mahzurlu olan bir anda bilinç boyutunun verilerini akışa geçirerek kendi özünde direkt hareket eden özbilgi,özcevher ve özgüce sahip olan tanrısallığını açığa çıkarabilir.

Asıl olmazsa gölge olmaz, ama gölge olmazsa da Asıl olur.

İnsan olan gölge kalmamalıdır. Rabbini bulan rabbini görür, rabbini gören rabbinle hemhal olur. Hemhal olununca rable gölge hiç olur rab kalır.

İnsan olana insan gerek. İnsanla hemhal olacak, gölgeliklerden soyunacak, sonunda tanrısını doğuracak, insanlara rab olacak. Rab olan insanı düşündürür, bunun sonunda düşünce kalkar düşüncesizlik baş gösterir. Rabler Rabbi bir kapıdır, kapıdan geçen Asil Vatana yerleşir.

Asil vatanda özler var kapıdan geçenleri karşılarlar. Özler birer tanrıdır, insanın orijini ve kaynağıdır.

Atlanta’nın hakimi tanrıların emini, Tanrılar Tanrısı budur her kainatın kadiri.

Ö.Cenap Başman

 

Exit mobile version